Milletvekili Hasan Uzun Ziyaretlerini Sürdürüyor
31 Mart 2023

Uzun; “Milletin talebini ve isteğini galiba kimse görmemiş”

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Hasan Uzun, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Uzun; siyasetin ticaret için yapılmasının yanlışlığından bahsederek; “Milletvekili olursam, şaşıracağınız hizmetler sunacağım ve TBMM’deki kürsüyü Elazığ’dan yöneteceğim. Bunun anlamı ne ben sizinle birlikte bu işi yürüteceğim demektir” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Hasan Uzun,  gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Uzun’un Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC)  Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı.
Başkan Erdem, Uzun’a çıktığı yolda başarılar diledi
Erdem, Uzun’a başarılar dileyerek; Uzun’un Elazığlılar tarafından çok iyi tanıyıp, bilindiği biri olduğuna değindi. Uzun’un Elazığ’ı da Elazığlıyı da iyi tanıdığını aktararak, nezaket ziyaretine de teşekkür etti. Sonrasında ikili Elazığ’a özgü sohbet etti.
“Daha üst düzey hizmetler için bu yola girdik”
AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Hasan Uzun, hepinizin bildiği üzere bir yola çıktık. Ülkenin değişik dönemlerinde; farklı işlerde; insana, insanlığa hizmet ettik.   Şu anda da daha üst düzeyde hizmetler için bu yola girdik. İnşallah yıllardır sağladığımız birikimlerimizi insanlara sunabileceğiz. Ben Elazığ’ın da insanların da öngörmediği hizmeti göreceklerini ifade ediyorum. Tabi ki bu fırsat verilirse. Hepinizin şaşıracağını düşünüyorum” dedi.
Uzun, hem medya mensuplarından hem de Başkan Erdem’den övgüyle bahsetti
Medya mensuplarının zor bir görev ifa ettiklerinin de notunu düşen Uzun; “Hayatın kendisinde siyasette haber en önemli değer. Bu haberleri de yapan insanlar bence insanların en değerlileridir. Dolayısıyla haberin doğruluğu, doğru işi getirir. Bunun için Semih bey bu işe yıllarını vermiş ve hâlâ da bu değeri korumak adına çalışıyor. Semih beyin evveliyatını da biliyorum. Kendisi heykeli dikilesi biri. Teşekkür ediyorum. Böylesi bir yola çıktık ve sizlerin de fikirlerini önemsiyoruz” dedi.

“Milletin talebini ve isteğini galiba kimse görmemiş”
Kesin aday listelerinin açıklanmasına az bir zaman kaldı. Aday listelerinde şansınızı nasıl görüyorsunuz? Demeniz üzerine de Uzun; “Şu andaki rahatsızlıkların birçoğu bu ilden seçime girilmemesi. İşleri başka şehirlerde olanlar işlerini bırakıp, buraya nasıl gelecek? Milletin bu talebini, bu isteğini galiba kimse görmemiş. Şunu da söylemek işitiyorum. Kim için hayırlı ise Rabbim en iyi hizmeti ona nasip etsin demekteyiz. Öncelik ben değil, Elazığ olmalı. Elazığ ‘a kim daha iyi kaliteli hizmet sunacaksa Mevlam ona nasip etsin. Benim eskiden beri gelen bir anlayışım var. Taban değişmeyince tavan değişmez. Bu nedenle bizim taban değişmeden tavan da değişmeyecek. Tabanımız eski klasik usullerle seçime bakıyor. Aday şu çıkar mı şu çıkmaz mı hesaba kitaba giderek, samimiyeti kaybediyoruz.  İnsanlar inandıklarının yanında sağlam durmalı. Bu kişinin daha iyi hizmet yapacağına inandığım için onumlayım demeliyiz. Sen bunu dediğin an doğrusun” dedi.
“Türkiye’de maalesef üzülerek söylüyorum, insanların yüzde 10’u ticaretleri için siyaset yapıyor”
“Millet siyasete girmeyi cesaretlendiriyor” diyen Uzun;  “Türkiye’de maalesef üzülerek söylüyorum, insanların yüzde 10’u ticaretleri için siyaset yapıyor. Ticaret için siyasete gireceksen o başka bir şey git ticaretinle meşgul ol. Karşılıksız siyaset yapılır. Zamanını bir şey istemeden ülkene milletine harcamaktır. Bu başkasına akıl vermek değil, başkasının üstü olmak değil. İnsanları kucaklamaya sabrın yoksa, iş çözme yeteneğin yoksa, okumuyorsan ve devletin işleyişini bilmiyorsan ve de ufkun yoksa siyasete girmeyin! Ben diyorum bana nasip olursa TBMM’deki kürsüyü Elazığ’dan yöneteceğim. Bunun anlamı ne ben sizinle birlikte bu işi yürüteceğim. Basın birinci derecede önceliğim olacak. Basın çok önemli. Basın sadece haber taşıyıcı değil ayrıca geçmişin de hafızasıdır” ifadelerini kullandı.
“Ben Elazığ’ı nasıl kucaklayacağımı biliyorum”
Sözlerinin sonunda ise Uzun; “Sizler çok önemli ve değerlisiniz. Ev sahipliğinize teşekkürler. Bildiğiniz üzere ben bu ilde şunu gördüm. Biz hepimiz birbirimizi rahatlıkla kucaklayabilecek durumdayız. Ben Elazığ’ı nasıl kucaklayacağımı biliyorum. Bu sistem duruyor yeni bir şey yapmadan sadece dokunuşlar yapacağım. Birleştirmeyi ve bütünleştirmeyi seviyorum. Elazığ’ı uzlaştırmak adına kalbim de kucağım da geniş. Bir yerde kavga varsa orada kendine çalışma vardır. Millete çalışma rafa kalkar” diyerek sözlerini tamamladı.

Comments are closed.