Uzun’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı (10.1.2018)
10 Ocak 2018
Sabuncu, Dost Meclisine Konuk Oldu (24 Oca 2018)
24 Ocak 2018

“Ordumuzun yanındayız, operasyonu destekliyoruz” (22 Ocak 2018)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Afrin Operasyonuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

“Zeytin Dalı Harekatını iş dünyası olarak destekliyoruz”

PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost-kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak için Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesine yapılan Zeytin Dalı Harekatını iş dünyası olarak desteklediklerini ifade eden Hasan Uzun; “Hemen sınırlarımızda yaşanan şiddet, çatışma sarmalı ile yukarıda isimleri sayılan terör örgütlerinin faaliyetleri sonucunda 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve gidecek tek yer, sığınılacak tek güvenli liman olarak Türkiye’yi görmüştür. Nitekim ülkemiz yaptığı insan ve vicdan odaklı politikalarla bu sığınmacılara sahip çıkmış ve bugün dünyada mültecilere en fazla yardımı 6 yapan ülke konumuna gelmiştir.

“Türkiye yarınlara olan umudun adı olmuştur”

Bu açıdan Türkiye mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olurken; aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur. Türkiye sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek, bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. Zeytin Dalı Harekatı en başından sonuna kadar meşrudur ve bu noktada herhangi bir tereddüt asla yoktur” dedi.

Comments are closed.