Elazığ’da Yatırımcılara Destek İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı (25 Ekim 2016)
25 Ekim 2016
Müsiad Elazığ Şube Başkanı Uzun Açıklaması (25.01.2017)
25 Ocak 2017

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun’dan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Mesajı (23.11.2016)

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ancak; bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olan öğretmenler, bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir meslek sahipleridir.

Ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı saygıdeğer öğretmenlerimiz;

Kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz ve yarınımız sizlere emanettir. Toplumu inşa eden mimar, mühendis ve işçilersiniz. Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Çocuklarımızın ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle;15 Temmuz da şehit olan  ve  ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, başarılar diliyorum.

Comments are closed.