Başkan Uzun’dan Ramazan Ayı Mesajı
9 Şubat 2023
AK PARTİDEN ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI UZUN YOLA Çıktı ! (17.03.2023 Hakimiyet Gazetesi)
17 Mart 2023

MÜSİAD Başkanı UZUN’dan İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

            Uzun yayınladığı mesajında şunları söyledi:

        “12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür.

        Anadolu’da tüten son ocağa, alınan son nefese, istiklal elde edilinceye ve hürriyet kazanılıncaya kadar mücadele azminin ifadesi ve Türk milletinin vatanına ve hürriyetine göz dikenlerle mücadele kararlılığının ilanıdır İstiklal Marşımız.

        Merhum Mehmet Akif’in, “Allah, bir daha bu millete istiklâl marşı yazdırmasın” temennisiyle kaleme aldığı İstiklâl Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan aşkını, bağımsızlığa olan inancını en güzel biçimde ifade etmektedir.

        İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.

        Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor,   Gazi Mustafa ATATÜRK’ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

Comments are closed.