MÜSİAD Başkanı Uzun’Hükümet Teşvikte Kesenin Ağzını Açtı’ (03.02.2017)
3 Şubat 2017
Uzun’dan “Yanlıştan Dönme” Çağrısı (10 Haziran 2017)
10 Haziran 2017

MÜSİAD BAŞKANI UZUN: ‘HOLLANDA’NIN TUTUMU AÇIK BİR TACİZDİR’ (12.03.2017)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Başkanı Hasan Uzun, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın bulunduğu aracın durdurulması ile ilgili kınama mesajı yayımladı.

Uzun mesajında:

“Çeşitli sebeplerle Bakanlarımıza sergilenen antidemokratik tutum, Hollanda Hükümetince iki ülke ilişkilerini ve ifade özgürlüğünü göz ardı eden bir tavırdır. Hollanda makamlarının nezaketsiz açıklamaları kısa zamanda yasaklama ve kısıtlamalara, en sonunda ise şiddete dönüşmüştür. Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının bu tavırları, Hollanda’daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir.

Bu hasmane tutum ve önyargılı zihniyet apaçık bir acizlik göstergesidir. Hollanda makamlarını bu tutumlarından dolayı kınıyoruz.

Hollanda ile 4 asırdır kesintisiz sürdürdüğümüz siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi göz önüne aldığımızda, maruz kaldığımız bu kabul edilemez ve tehlikeli uygulamanın bir an önce son bulmasını ve diplomatik teamüllere uygun bir süreçle düzelmesini temenni ediyoruz” dedi.

Comments are closed.