Elazığ Belediyesinden, Personele Dil Eğitim Desteği (22 Ekim 2016)
22 Ekim 2016
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun’dan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Mesajı (23.11.2016)
24 Kasım 2016

Elazığ’da Yatırımcılara Destek İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı (25 Ekim 2016)

Elazığ‘da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) arasında yatırımcıları desteklemek için işbirliği protokolü imzalandı.

MÜSİAD Elazığ Şubesi ve ELİKAD arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolün imza törenine Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hazan Uzun ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık katıldı. Elazığ’ın cazibe merkez iller arasında yer almasından sonra iş veren derneklerin bir araya gelmesinin kentin gücünü gösterdiğini ifade eden Yanılmaz, “Biz birlikte gücüz, eğer ilimize yatırım gelmesini istiyorsak hepimiz kendi imkanlarımızı ortaya koymamız ve Elazığ’ı Cazibe Merkezi haline getirmeliyiz. Elazığ’ın güzelliklerini, özelliklerini ve imkanlarını çok iyi anlatmalıyız. Yapılan protokolle iş adamları, sanayiciler davet edilmesi kentimize bir güç katacaktır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise, Elazığ’da özellikle ekonomik faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek irade ortaya koymalarını önemsediğini kaydetti.

Yaptıkları protokolle Elazığ’da yatırım yapmak isteyen yatırımcıları davet edeceklerini belirten MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, “Aynı zamanda yapacakları yatırımların veya projelerin destekçisi ve takipçisi olacağız. Bu amaçla Ticaret ve Sanayi Odalarına birer davet yazısı hazırladık ve ilimize yatırım yapmaya davet etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yatırımcıların bilgilendirilmesi ve dikkatlerini Elazığ’a çekmelerinin son derece önemli olduğunun altını çizen ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ise, “Başbakanımız Binali Yıldırım’ın açıklamış olduğu Cazibe Merkezi paket kapsamında ilimizde alınmıştır. Bu konuda Sivil toplum kuruluşlarına da önemli görevler düşmektedir. Bu fırsatı değerlendirerek yatırımcıyı ilimize nasıl çekebiliriz, hem dışarıdan gelecek yatırımcıyı ve ilimizdeki yatırımcıları nasıl harekete geçirebiliriz diye böyle bir protokol hazırladık. Ticaret odalarına ve meslek örgütlerine davet yazısıyla oradaki iş adamlarını ilimize davet etmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Comments are closed.