Vali Zorluoğlu MÜSİAD Üyeleri ile Bir Araya Geldi (02 Tem 2017)
2 Temmuz 2017
MÜSİAD Elazığ’dan Helal Gıda Sertifikalı Ürünlere Destek (17 Ağu 2017)
17 Ağustos 2017

DMO Bölge Müdürü, MÜSİAD Dost Meclisine Konuk Oldu (13 Tem 2017)

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesi Geleneksel Dost Meclisi toplantısına, Devlet Malzeme Ofisi Bölge Müdürü Mustafa Necdet Özbek ve DMO Baş Müfettişi Sebahattin Yaşar konuk oldu.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun yaptığı konuşmada, “Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Dost Meclisi Toplantılarında Üyelerimiz ile Kurum Müdürlerimiz Dost Meclisi Toplantılarında bir araya getirerek ortak sorunlarımıza çözüm üretmek, şehrimizi ve üye firmalarımızı geliştirmek gayretindeyiz” dedi.

Kamu ile özel sektör temsilcilerini bir araya getirerek çalışma hayatında yaşanan sorunlara her iki kesimin bakışı ile bakmaya çalıştıklarını, mevzuatlarda yaşanan yorum farklılıklarını ortak bir paydada buluşarak çözmeye çalıştıklarını ifade eden Uzun, “Bu Sebepten dolayı bizleri kırmayıp toplantımıza icabet eden DMO Bölge Müdürü Mustafa Necdet Özbek ve Devlet Malzeme Ofisi Baş Müfettişi Sebahattin Yaşar ‘a ve ev sahipliğinden ve misafirperverliğinden dolayı sayın İbrahim Gök’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DMO Bölge Müdürü Mustafa Necdet Özbek ise, DMO üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarına ürün satmak isteyen firmaların nasıl bir yol izleyeceklerini anlattı.

DMO’nun kamu kurum ve kuruluşlarının, kendi faaliyet alanlarına giren her türlü malzeme ihtiyaçlarını, “Devletin merkezi satın alma ve tedarik örgütü” sıfatıyla, karşılamaya çalıştığını söyleyen Özbek, “Alımlar sırasında çağdaş piyasa ekonomisinin temel kuralları kabul edilen; saydamlık, tam rekabet, güvenilirlik, eşit muamele ve kamuoyu denetimine açıklık ilkeleri ile hareket ediyoruz. Stok, katalog ve müteferrik (çeşitli) alım yöntemleriyle satın alma yapıyoruz. Özellikle üretici veya ilk el satıcı konumundaki firmalardan en ekonomik biçimde devlet kurumlarının ihtiyaçları karşılayıp önemli bir kamu hizmetini yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

DMO’nun yeni performans hedefini, yerli ürün ve yerli firma sayısını arttırmak olarak belirlediğini dile getiren Özbek, özellikle orta ve yüksek teknoloji imal eden ve ’yerli malı belgesi’ alan firmaların ürünlerinin DMO sistemine katılmasını teşvik etmek amacıyla kurumun alım yöntemlerine bazı avantajlar getirdiklerini vurguladı.

Comments are closed.