HASAN UZUN,“TEMEL EĞİTİM İÇİN KURULAN BİR DERNEĞİZ” (06 Temmuz 2022)
6 Temmuz 2022
Anadolu Eğitim Derneğinden Hijyen Eğitimi (19 Eyl 2022)
19 Eylül 2022

Başkan Uzun: Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun (12.09.2022)

Anadolu Eğitim Derneği Kurucu Başkanı Hasan Uzun, 202-2023 eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayınladı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrencilere, eğitim camiasına ve velilere başarı ve mutluluk dileyen Başkan Uzun, yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için her açıdan verimli bir yıl olmasını temenni etti.

Uzun açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Değerli öğretmenler,Yeni eğitim-öğretim yılını sizlerin de büyük bir heyecanla karşıladığını biliyorum. Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

Değerli veliler, Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılınızı tekrar kutluyor ve enerji dolu, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeniz dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Comments are closed.