Anadolu Eğitim Derneğinden Hijyen Eğitimi (19 Eyl 2022)
19 Eylül 2022
Başkan Uzun’dan Ramazan Ayı Mesajı
9 Şubat 2023

Başkan Uzun: “3 Yaşına Gelip de Okula Gitmeyen Hiçbir Çocuk Kalmasın” (8 Aralık 2022)

Anadolu Der Başkanı Hasan Uzun Kanal 23’ü ziyaret etti.

Dernek Başkanı Hasan Uzun Dernek 7 Ay Önce Elazığ’da Kurdukları Anadolu Okul Öncesi Özel Eğitim Kurumları Derneği ile ilgili bilgi verdi.

UZUN: “OKUL ÖNCESİ DE TEMEL EĞİTİM DEDİĞİMİZ BÖLÜMDÜR”

Uzun, Derneğin kuruluş amacından bahsetti. Uzun, “Sorunlarımızı birlikte çözmek, birlikte geliştirmek, birlikte eğitim öğretime katkı sağlamak amacıyla oldu. Bir çocuğun yetişirken temelinin sağlam olması gerekiyor, okul öncesi de temel eğitim dediğimiz bölümdür yalnız anaokulunu değil ilkokulunu da kapsıyor” dedi.

UZUN: “OKUL ÖNCESİ ÖNEMLİ”

Dernek Başkanı Hasan Uzun, Dernek olarak Elazığ’da vatandaşları okul öncesi eğitim konusunda bilinçlendirmek ve bu eğitim öneminin anlatılabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Uzun, “Geldiğimiz günden itibaren okul öncesinin önemini, gerekliliğini ısrarla söyledik, anlattık. Bunun için kurumlarımızla birlikte tanıtım günlerini yaptık, önümüzdeki süreçte de diğer kurumlarla iş birliği çalışmasını yapacağız yani ilde yalnız okul öncesi değil devletin okullarıyla da iş birliği içerisindeyiz onlarla beraber istişareler yapıyoruz” dedi.

UZUN: “3 YAŞINA GELİP DE OKULA GİTMEYEN HİÇBİR ÇOCUK KALMASIN İSTİYORUZ”

3 yaşına giren bir çocuğun sosyal ortama girmediği sürece gelişiminin gerileyeceğinin altını çizen Hasan Uzun, amaçlarının 3 yaşında okula gitmeyen hiçbir çocuğun kalmaması diye konuştu. Uzun, “3 yaşına doğru giden bir çocuğun dört duvar kaldığı her gün ama her gün o çocuk büyümesi geriye doğru gidiyor. Mutlaka 3 yaşına giden çocuğun ne yapıp edip gitmesi lazım. Bizim derneğimizin amaçlarından biri kesinlikte bu,  3 yaşına gelip de okula gitmeyen hiçbir çocuk kalmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.